NORRA KALLAR!

Härmed utlyses en allmän kallelse till återförening av Norra Ståplats i derbyt mot Hammarby den sjunde mars.

Norra Ståplats är vår klubbs pulserande hjärta. Många är vi som sjunger känslorna ur våra kroppar i över 90 minuter varje match, många är vi som har gjort detta innan vi bestämde oss för att flytta till sittplats. Många är vi som trots sittplatsen sjunger med i ramsor, låter känslorna svalla och drömmer oss tillbaka till våra egna fornstora dagar på Norra Ståplats, platsen som fostrade oss. Nu är det dags.
Norra Ståplats kallar och du uppmanas att lösa biljett till Norra Stå i cupderbyt den sjunde mars!

Den andra Februari släpps biljetterna till Norra Stå på derbyt för årskortsinnehavare. Låt oss fylla Norra med hängivna Gnagare som är beredda att stänga världen ute och för en match ge allt för vår klubb i en sjungande och kokande klack.
Gammal som ung, oavsett om du har två eller tjugotvå år på Norra på meritlistan, oavsett om du står på Norra idag eller för tio år sedan. Låt oss gemensamt ta ansvaret genom att se till att vår första match för året på Nationalarenan briserar som en dånande bomb över huvudstaden. Trotjänare och rävar – nu lägger vi ribban för 2015!

Köp klackbiljett till Norra den andra februari – låt oss sälja slut redan första dan!
// Allmänna Supporterklubben, Black Army, Smokinglirarna, Sol Invictus, Ultras Nord